BAZA WIEDZY
KURSY
Bazy danych w PHP
Kurs AdvancedAJAX
Kurs ASP
Kurs ASP.NET
Kurs C++
Kurs CSS
Kurs HTML
Kurs HTML drugi
Kurs JavaScript
Kurs MySQL
Kurs PHP
Kurs RSS
Kurs XHTML
Obiekty DOM
MANUALE
CSS1 - W3C
DOM - w budowie
PHP 2005
PHP 2006
Wyrażenia regularne
SHOUTBOX
STAT
Online: 27 | UU: 393
Wyszukaj funkcję PHP:  

Rozdział 2. Mały przewodnik

W tym małym przewodniku chcielibyśmy przybliżyć ci podstawy PHP. Rozdział ten opisuje tylko tworzenie dynamicznych stron internetowych, ale PHP ma także inne zastosowania. Więcej informacji znajdziesz w rozdziale Co potrafi PHP.

Strony zawierające skrypty PHP nie różnią się zbytnio od zwykłych dokumentów HTML, co oznacza, że w ten sam sposób możesz je tworzyć i modyfikować.

Czego potrzebujesz?

Zakładamy, że twój serwer ma włączoną obsługę PHP i wszystkie pliki o rozszerzeniu .php są przetwarzane przez interpreter PHP. Na wielu serwerach jest to domyślne rozszerzenie dla skryptów, ale mimo wszystko warto zasięgnąć informacji u administratora. Jeżeli twój serwer obsługuje PHP, nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Po prostu twórz swoje pliki .php i umieszczaj je w dowolnych katalogach na serwerze. Nie musisz nic kompilować ani instalować żadnych dodatkowych narzędzi. Pomyśl o skryptach PHP jak o zwyczajnych dokumentach HTML wykorzystujących całą gamę nowych znaczników, które dają ci praktycznie nieograniczone możliwości. Większość komercyjnych i część niekomercyjnych serwerów WWW obsługuje skrypty PHP, jednak jeśli twój serwer do tej grupy nie należy, możesz poszukać odpowiedniej oferty w jednym z kilku katalogów, których adresy znajdziesz w sekcji linki.

Powiedzmy, że chcesz budować i uruchamiać swoje skrypty na własnym komputerze. W tym wypadku, będzisz musiał zainstalować serwer WWW np. Apache i oczywiście PHP. Najprawdopodobniej będziesz chciał także umożliwić skryptom dostęp do bazy danych, takiej jak MySQL. Elementy te możesz zainstalować odzielnie lub w łatwiejszy sposób, korzystając z pakietu, który zarówno zainstaluje jak i skonfiguruje wszystkie składniki. Instalacja serwera WWW z obsługą PHP nie nie jest trudna zarówno w systemach Linux jak i Windows. Jeśli używasz systemu Linux, możesz skorzystać z wyszukiwarki rpmfind w celu odnalezienia wymaganych pakietów RPM.

| | | |
Copyright © 2006-2013 egrafik.pl | Kontakt | Reklama | Projekty domów
jocker