dodaj firme
dodaj strone
promuj siebie
FAQ Szukaj Użytkownicy Chat Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: adam
2008-09-04, 01:43
Skrypt forum phpBB
Autor Wiadomość
vertis

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2007-07-19, 13:44   Skrypt forum phpBB

Czy może mi ktos powiedzieć, dlaczego kiedyś na forum umieszczonego na własnej stronie www i będą administratorem tego forum i tej strony mogłem nazwać się admin, a teraz mi pisze, że ta nawa jest już zajeta (a nikt oprócz mnie nie jest jeszcze zarejestrowany, bo jest ono nie dostepnę dla moich gości, poniewaz niedawno je założyłem i testuję) - proszę, pomóżcie mi...

adam
Administrator

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2007-07-20, 11:54   

Sprawdź w bazie w tabeli phpbb_users czy nie ma już w kolumnie username takiej nazwy. Może być też tak, że taka nazwa jest dodana do nazw zabrionionych dla nowo rejestrujących się. Ogólnie powinieneś dobrze przejrzeć bazę pod tym kątem. Tyle Ci mogę poradzić.

vertis

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2007-07-20, 12:15   

Jestm raczej zielony w tych sprawach ale... zalogowałem się do mojej bazy, tak jak mi radzisz i... stop - bo nie wiem, gdzie tego szukać.... sprawdzam oczywiście phpbb_users w kolumnie user_name i tam nic nie pisze oprócz takich opcji:

Pole: username
Typ: VARCHAR
Długość/Wartości: 25
Metoda porównywania napisów: latin2_general_ci
Atrybuty: (jest puste pole)
Null: not null
Domyślnie: (jest puste pole)
Dodatkowo (jest puste pole)
Komentarze: (jest puste pole)

i nic z tego nie rozumiem :-(

adam
Administrator

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2007-07-20, 18:14   

Jeżeli używasz phpmyadmina to muszisz na górze strony wcisnąć przeglądaj (obok napisu struktura). To co opisujesz to struktura tabeli, ale jeszcze musisz do niej wejść. Jeśli wcisniesz link przeglądaj (może być nieklikalny w przypadku, gdy tabela jest pusta) wyświetli się zawartość tabeli. Żeby sprawdzić czy w kolumnie username masz taki wpis - admin możesz też użyć wyszukiwania - Link szukaj na górze strony. Tam będziesz miał w poziomie pola, w których możesz poszukać. W polu username wpisz admin.

Niebawem pojawi się na naszych stronach kurs mysql, w którym będzie opisane jak sobie radzić z bazą. :)

vertis

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2007-07-21, 10:39   

Niestety - nie ma ŻADNEGO USERA o takiej nazwie, a pomimo wszystko nie da się tak zapisać. To juz pewnie nikt nie będzie wiedział o co chodzi (chociaz ja podejrzewam, że skrypt jest tak skonstruowany, żeby się nie dało zapisać). Kurde, że musiałem sobie akuratnie skasować tamtą wersję :-( :-( :-(

Dzięki za pomoc (jakbyś jeszcze cos wymyslił, to pisz - proszę. :roll:

adamt

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 9/11
 81%
Wysłany: 2007-07-22, 20:10   

vertis, jeżeli instalujesz forum możesz wykorzystać nazwę admin, potem już nie, chyba że własnoręcznie zmienisz to w bazie mysql. Jak popatrzysz do bazy w tabelę użytkowników to użytkownik o id == 2 jest głównym użytkownikiem forum, którego dane wprowadziłeś podczas instalacji. Zmień w bazie jego nazwę na admin i powinno działać :). Jedyny warunek: pamiętasz hasło wprowadzone podczas instalacji forum:)

vertis

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2007-07-23, 19:52   Do tematu :)

Drogi adamt! Dzięki Tobie doszedłem, co jest nie tak! Owszem, mozna to zrobić właśne tak, jak radzisz (da się) ale i mozna przy instalacji wpisac własną nazwę a nie liczyć na to, że musi byc taka sama jak na górze (bo na ogół przepisywałem z pola uzytkownik bazy danych a przeciez uzytkownik bazy danych może być inny a nazwa administratora może być inna) PRZEPRASZAM za kłopt i dziękuje wszystkim, którzy pracowali nad tym problemem a w szczególności Tobie adamt i pozdrawiam WSZYSTKICH forumowiczów.

PS: Cieszę się, że ktoś tą sprawą się zainteresował i zechciał mi pomóc - było ciężko ale się udało! Jeszcze raz dzięki. Dobrze, że są tacy ludzie i takie forum (jak będe miał problem, to się odezwę) :lol:

adamt

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 9/11
 81%
Wysłany: 2007-07-24, 00:31   

Dzięki vertis, :-) ciesze się że mogłem pomóc.

Jeżeli będziesz miał jeszcze kłopoty w przyszłości wbijaj na forum, z chęcią postaramy się pomóc w każdej sprawie ;-)

Odpowiedz do tematu