dodaj firme
dodaj strone
promuj siebie
FAQ Szukaj Użytkownicy Chat Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowanie zdjeć w Photoshopie
Autor Wiadomość
pmgraphics

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 4/13
 30%
Wysłany: 2011-03-09, 14:31   Kolorowanie zdjeć w Photoshopie

Witam
W tym poradniku napiszę jak pokolorować czarno białe zdjęcie za pomocą Photoshopa
Z racji tego że podczas kolorowania zdjęcia będziemy musieli użyć odpowiednich kolorów dlatego w nawiasach będę podawał kody szesnastkowe tych kolorów, które wystarczy skopoiować w odpowiednie miejsce.

Ten sam poradnik dodałem kiedyś na forum KŚ
Myśle że komuś się przyda

http://images35.fotosik.p...4c2f0c52med.jpg

Zdjęciem które będziemy kolorować jest te:

Wczytujemy zdjęcie do Photoshopa i naciskamy „CTRL” i „J” i usuwamy oryginalną warstwę. Najpierw będziemy kolorować tego misia.
Więc tworzymy nową warstwę klikając na ten mały przycisk w prawym dolnym rogu (obok ikonki kosza). Zmieniamy nazwę warstwy (klikając dwa razy na jej nazwę) i wpisujemy „JASNA SIERŚĆ”
Upewniamy się że mamy zaznaczoną nowo utworzoną warstwę. Klikamy na klawisz „L” aby wybrać narzędzie lasso i zaznaczamy jasne elementy sierści misia. Zaznaczenie powinno wyglądać tak:

Klikamy prawym przyciskiem myszy gdzieś w środku zaznaczenia i wybieramy opcję „WYPEŁNIJ”i teraz z menu „UŻYJ” klikamy opcję kolor i wybieramy kolor jasnopomarańczowy (fcc94d ) kod wystarczy wkleić tu:

Klikamy dwa razy na „OK.” i kolor został dodany ale widać że całkowicie zasłania zaznaczone elementy zdjęcia dlatego w palecie warstw, obok napisu krycie – wybieramy tryb mieszania – „KOLOR” zapewne kolor jest zbyt intensywny dlatego w polu „KRYCIE” wpisujemy 50%.
Teraz zdjęcie powinno wyglądać tak:

Jeśli mamy jakieś nie pokolorowane elementy jasnej sierści misia to możemy je uzupełnić wybierając narzędzie Pędzel i je zamalować.

Teraz tak jak wczesniej tworzymy nową warstwę i jako nazwę wpisujemy "CIEMNA SIERŚĆ". I podobnie jak wcześniej wybieramy narzędzie lasso ale tym razem zaznaczamy ciemne elementy zdjęcia pamiętając żebyśmy tym razem mieli zaznaczoną warstwę o nazwie „CIEMNA SIERŚĆ” Z racji tego ze za jednym razem nie zaznaczymy wszystkich ciemnych elementów musimy zaznaczać każdy osobno.
Jeśli zaznaczymy już pierwszy element zdjęcia, to tak jak wcześniej klikamy prawym przyciskiem myszki w środek zaznaczenia i z menu "WYPEŁNIJ" wybieramy opcję „KOLOR” a z palety wybieramy kolor brązowy (7d5b09) i wybieramy jak wcześniej Tryb mieszania „KOLOR” i krycie warstwy ustawiamy na 47%. Z pozostałymi elementami postępujemy tak samo. Zdjęcie po zamalowaniu wszystkich ciemnych obszarów sierści misia powinno wyglądać teraz tak:

Tworzymy nową warstwę nadajemy jej nazwę np. „NARZUTA” i narzędziem „LASSO” zaznaczamy górną część zdjęcia czyli tą narzutę i postępujemy jak wcześniejszych krokach – w środku zaznaczenia klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję "WYPEŁNIJ" tam wybieramy kolor ciemnoczerwony (5f0c0c) zmieniamy tryb mieszania warstwy na „KOLOR” a parametr krycie ustawiamy np. 54%. Teraz jeszcze zaznaczamy granice pomiędzy nogami misia i ustawiamy dane takie jak wcześniej. Zdjęcie powinno wyglądać teraz tak:

Teraz znowu tworzymy nową warstwę, o nazwie „UBRANIE”. Zaznaczamy teraz prawą niezamalowaną stronę zdjęcia. Zaznaczenie powinno wyglądać tak:

Żeby dodać kolor postępujemy podobnie jak wcześniej i wybieramy kolor ciemnobrązowy (561919)
Tryb mieszania ustawiamy na „KOLOR”, a parametr „KRYCIE” na 49%.

Zdjęcie powinno wyglądać teraz tak:

A teraz na tej samej warstwie zaznaczamy rękaw znajdujący się po lewej stronie zdjęcia, po zaznaczeniu klikamy w niego prawym przyciskiem myszy i z menu wypełnij wybieramy kolor o tym kodzie (314b24) – ciemnozielony.

Tworzymy nową warstwę i zaznaczamy ostatni nie zamalowany obszar czyli kawałek nóżki drugiego misia Po jego zaznaczeniu klikamy w środek wybieramy „WYPEŁNIJ” i kopiujemy ten kod koloru (704639) – jasnobrązowy.

I TO JEST JUŻ KONIEC

A oto jak się przedstawia końcowy efekt

Ostatnio zmieniony przez pmgraphics 2011-03-09, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  

Narika

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-09-30, 14:22   

Fajny poradnik, zwięźle i zrozumiale napisany. Przydało się, dzięki!

JustynaJot

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2015-04-07, 16:20   

Zaraz wypróbuję i sprawdzę, czy i mnie się uda. Ale wygląda na przystępny i fajny opis.:-)
Ostatnio zmieniony przez JustynaJot 2015-04-10, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  

iga95

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2015-05-28, 09:01   

o kurde ale super! nie wiedziałam że to takie proste, gorzej pewnie z pokolorowaniem np człowieka

makatka

0%
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2015-06-16, 09:47   

pmgraphics - wielkie dzięki! :) co prawda jestem dopiero laikiem, ale jakos sobie poradziłam z Twoja instrukcją.

wrednababa

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2015-06-16, 12:56   

a ja nadal nie rozumiem nie wychodzi mi tak ładnie jak Tobie ;D no trudno może się do tego nie nadaje

jingles4

0%
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2015-07-13, 12:17   

Spoko :)

Rastafari

0%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-07-21, 21:19   

O, fajnie, dzięki :) Przyda się :)

Trelejus

0%
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2015-11-16, 11:06   

Dzięki tego właśnie szukałem ! Na pewno mi się przyda ponieważ będę robił podobny projekt, więc to nie jest wcale takie trudne jak się wydawało , dzięki raz jeszcze;)

mikolajkaras

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2015-12-01, 12:14   

Fajnie, przyda się początkującym adeptom sztuki PS, takim jak ja. Dzięki.

mojeori

0%
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-12-20, 16:03   

Dokładnie, fajna sprawa ;)

klaudiakijora

Poziom: 2