dodaj firme
dodaj strone
promuj siebie
FAQ Szukaj Użytkownicy Chat Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[JavaScript] - Upload plików bez przeładowania strony...
Autor Wiadomość
deejay4net

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2008-01-25, 23:51   [JavaScript] - Upload plików bez przeładowania strony...

Mam taki drobny a nawet gruby problem.. potrzebuje wykonać upload foto bez przeładowania strony. Z tego co wiem trzeba to zrobic w Ajax'ie i JS chociaż to powiązane :] mniejsza z tym w czym.. ale jak? :( Nie znam JS (minimalnie wiem o co 5 w kodzie, ale ic poza tym) a AJAX to już całkiem czarna magia ;] Jarze tylko php html i mysql srednio.. ogólnie rozchodzi się o taki upload jak fotka.pl.. dokładnie taka metoda jak wasza sąda jest dobra.. Poradzicie coś?

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez deejay4net 2008-01-25, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  

adamt

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 9/11
 81%
Wysłany: 2008-01-26, 18:29   

Więc po pierwsze przeczytaj dokładnie wstęp i pierwsze strony kursu AdvancedAjax na naszej stronie. Jeżeli nic z tego nie będziesz rozumiał musisz najpierw coś tam spróbować zrobić w JavaScripcie.

Szczerze mówiąc to sam nie jestem pewien czy na pewno można przesłać plik przez JS bez przeładowania strony, chyba nie. Ale na pewno coś takiego można zrobić we Flashu.

Z tego co widzę jak robią to inne strony wykorzystujące JS to po stronie klienta ładują np. iframa który wysyła plik na serwer normalną metodą PUT, natomiast na stronie poza iframem uruchamia się skrypt który odpytuje serwer o ilość zgranego już pliku.

Serwer zaś najprawdopodobniej odbierając plik zapisuje sobie jednocześnie co jakiś czas jaką ilość tego pliku odebrał.

Temat jest dość złożony i opiera się na dość zaawansowanym JS i PHP. Skrypt po stronie serwera też nie może być takim zwykłym skryptem pobierającym dane z form gdyż takimi rzeczami najpier zajmuje się serwer.

Jak już będziesz umiał wysyłać i odbierać jakieś dane przez ajaxa w JS, musisz poczukać coś na temat odbierania plików wysyłanych na serwer. Możliwe że będziesz musiał zainteresować się tematem Socketów w php. Więcej niestety nie jestem w stanie pomóc gdyż nigdy szczegółowo nie zainteresowałem się tym tematem.

PS. Zawsze możesz spróbować postawić jakiś mały WebService w ASP.net ;)

deejay4net

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
  Wysłany: 2008-01-26, 19:56   

Na iframe nie byl to problem ale nie da tego efektu, wiem że to jest skomplikowane,choćby dlatego że na każdym forum napisać to samo, mniej więcej też wiem co trzeba zrobić. Niestety konkretnego przykładu nie potrafi podać nikt :cry:

Może nie będe zakładał drugiego tematu tylko zapytam, a wręcz poprosze o schemat waszej sondy.. Interesuje mnie własnie taki sposoób dodawania punktów.. Odbywa się to bez przeładowania co nie denerwuje uzytkowników :mrgreen:

Odpowiedz do tematu