BAZA WIEDZY
KURSY
Bazy danych w PHP
Kurs AdvancedAJAX
Kurs ASP
Kurs ASP.NET
Kurs C++
Kurs CSS
Kurs HTML
Kurs HTML drugi
Kurs JavaScript
Kurs MySQL
Kurs PHP
Kurs RSS
Kurs XHTML
Obiekty DOM
MANUALE
CSS1 - W3C
DOM - w budowie
PHP 2005
PHP 2006
Wyrażenia regularne
SHOUTBOX
STAT
Online: 25 | UU: 346
FineReader 9.0 Professional Edition 
Download » Programy graficzne » Rozpoznawanie tekstu (OCR) » FineReader 9.0 Professional Edition
Zdjęcia:
Wersja: 9.0
Licencja: trial (testowa)
Producent: ABBYY Software House
System operacyjny: Windows 2000/XP/2003/Vista
Język: PL
Rozmiar [kB]: 165412
Strona producenta: www.finereader.pl/
 
Pobrano: 18931 razy
Ocena: 8,52 (75 razy)
Oceń plik:   
FineReader 9.0 Professional Edition
Pobierz program
Opis pliku:

FineReader to bardzo popularna aplikacja przeznaczona do rozpoznawania pisma. Jej głównym zadaniem jest przetwarzanie do postaci edytowalnej zeskanowanych dokumentów, fotografii, plików PDF czy formularzy. Program świetnie rozpoznaje tekst polski zeskanowany nawet w słabej rozdzielczości. Zachowane jest orginalne formatowanie i układ tekstu. FineReader korzysta ze słownika MSWord dzięki czemu sprawdza większość wyrazów pod kątem ich poprawności.

Uwaga:
Program przez 15 dni działa jak wersja pełna z wyjątkiem zapisu / wydruku tekstu napisanego cyrylicą lub przekształca 50 stron.

Ogólne informacje:

 • polska wersja
 • łatwa obsługa programu - intuicyjny interfejs
 • doskonała jakość rozpoznawania (35%* wyższa w porównaniu do wersji poprzedniej)
 • precyzyjne zachowanie układu strony (do 32%* wyższa w porównaniu do wersji poprzedniej)
 • 179 rozpoznawanych języków (w tym j.polski)
 • 36 wbudowanych słowników
 • przetwarzanie plików PDF
 • rozpoznawanie:
  • pisma drukowanego i tabel
  • języków formalnych (C++, Pascal, etc.)
  • znaków subskryptu (r2)
  • prostych formuł chemicznych (np. H20)
  • kodów kreskowych
  • tekstu w pionie
  • hiperłącz
  • nagłówków i stopek oraz numeracji stron
  • pieczątek
 • przetwarzanie zdjęć dokumentów wykonanych aparatem cyfrowym (do 60%* wyższa dokładność w porównaniu do poprzedniej wersji)
 • pełne zachowanie koloru tekstu
 • otwieranie plików graficznych np. bmp, jpg, jpeg, jpeg 2000, tif, tiff, dcx, pcx, png xps
 • eksport do różnych formatów, w tym: rtf, txt, doc, csv, xls, dbf, html, pdf, pdf/a, ppt, Microsoft Word XML , docx, xlsx
 • morfologiczne wyszukiwanie tekstu
 • automatyzacja procesu przetwarzania

Informacje szczegółowe:

Niezrównana dokładność rozpoznawania
Aplikację ABBYY FineReader cechuje bardzo wysoka dokładność rozpoznawania (dla dokumentów o dobrej jakości wynosi ona prawie 100%). Obecnie ABBYY FineReader 9.0 potrafi przetwarzać dokumenty o niskiej jakości ze wysoką precyzją. Zastosowana w aplikacji ABBYY FineReader 9.0 najnowsza technologia adaptatywnego rozpoznawania dokumentów (Adaptive Document Recognition Technology) traktuje dokumenty jako całość, co powoduje że są one przekształcane z większą niż do tej pory dokładnością. Program w inteligentny sposób analizuje poszczególne elementy struktury dokumentu tj. nagłówki, zawartość, kolumny, tabelę, grafiki i numerację stron. Dzięki temu dokładność rozpoznawania jest do 35% wyższa w porównaniu do poprzedniej wersji, przy czym skuteczność odwzorowania układu strony wzrosła do 32%. Z powodzeniem przekształcane są dokumenty o niskiej rozdzielczości, np. zeskanowane z rozdzielczością 200 dpi lub pochodzące z urządzeń wielofunkcyjnych. FineReader wykorzystuje także słownik programu Microsoft Word w procesie rozpoznawania, co gwarantuje poprawność rozpoznawania specyficznych słów.

Pełne zachowanie układu strony
Procedury rozpoznawania zastosowane w aplikacji powodują, że układ rozpoznanego obrazu jest identyczny jak jego oryginał. Zachowany zostaje tekst wokół obrazków graficznych, tekst pionowy, kolumny, tabele i nieregularne obrazki oraz czcionki. Zachowywany jest układ takich elementów jak: obrazy i kolumny, formaty tabel, rozmiar czcionek i inne. Elementy tekstu rozpoczynające się na http://, ftp://, file:// lub mailto są rozpoznawane przez program FineReader 9.0 jako hiperłącza i odtwarzane podczas zapisywania pliku Microsoft Word, PDF i HTML w postaci pełni funkcjonalnych łącz. Perfekcyjnie są odtwarzane nagłówki i stopki, numery stron, tytuły, przypisy i listy.

Szybkie i inteligentne przekształcanie plików PDF
Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym konwersja plików PDF jest dokładna i szybsza. Program doskonale się sprawdza w agendach rządowych i innych organizacjach, dla których istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo, gdyż obsługuje ustawienia zabezpieczeń plików PDF tj. hasło otwarcia pliku, system haseł dostępu do niektórych operacji na pliku, 40 i 128 bitowe szyfrowanie na bazie RC4 oraz szyfrowanie 128 bitowym kluczem AES. ABBYY FineReader oferuje również obsługę plików PDF ze znacznikami. Przez to ułatwione jest tworzenie plików PDF zoptymalizowanych pod kątem urządzeń kieszonkowych takich jak palmtopy lub narzędzia do odczytywania zawartości ekranu używane przez osoby posiadające wadę wzroku.

Przetwarzanie cyfrowych zdjęć dokumentów
Aplikacja FineReader przeprowadza rozpoznawanie znaków na zdjęciach, wykorzystując udoskonaloną technologię adaptatywnego rozpoznawania firmy ABBYY. W porównaniu z poprzednią wersją , program FineReader 9.0 oferuje wzrost dokładności rozpoznawania obrazów z aparatu cyfrowego do 60%*. Technologia ta stanowi rozwiązanie wielu problemów typowych dla zdjęć z aparatu cyfrowego, takich jak niewłaściwe oświetlenie, brak ostrości, zniekształcone wiersze tekstu i brak informacji o rozdzielczości. Ze zniekształceniami powstającymi w obiektywie aparatu lub podczas fotografowania stron grubej książki pomagają radzić sobie funkcje wstępnego przetwarzania obrazu, które prostują wiersze tekstu. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne gdy potrzebne jest przechwycenie tekstu z wielkiego plakatu lub stronic z grubej, zszywanej na grzbiecie książki.

Nowy, inteligentny i znacznie uproszczony interfejs
Obsługa programu jest prosta jak nigdy dotąd. Interfejs zorientowany na rezultaty upraszcza i skraca proces rozpoznawania, a równocześnie automatycznie podpowiada najlepsze sposoby na osiągnięcie optymalnych wyników rozpoznawania. Nowy interfejs ogranicza nawet o 40 procent liczbę kliknięć potrzebnych do wykonania zadania (w porównaniu z poprzednią wersją). Podstawowe funkcje pogrupowane są w specjalnych oknach dialogowych, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać najważniejsze zadania. Poprzez nowe okno "Szybkie zadania", które otwiera się automatycznie z chwilą uruchomienia programu, użytkownik ma dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak "Skanuj do pliku PDF", "Skanuj do programu Microsoft Word" lub "Przekształć obraz/plik PDF do programu Microsoft Word".

Automatyzacja procesu przetwarzania
Program wykonuje wiele czynności związanych z przekształcaniem dokumentu lub pliku PDF za jednym kliknięciem. Dzięki funkcji automatyzacji zadań, obejmujących najczęstsze procedury związane z przekształcaniem dokumentów możliwe jest szybkie przetwarzanie dokumentów. Można tworzyć także własne zadania zautomatyzowane.

Rozpoznawanie automatyczne i przetwarzanie w tle
FineReader 9.0 może automatycznie przeprowadzać rozpoznawanie z chwilą, gdy dokument zostaje zeskanowany. Przetwarzanie w tle pozwala użytkownikowi na podjęcie pracy z pierwszymi rozpoznanymi stronami, podczas gdy program kontynuuje przetwarzanie.

System sprawdzania pisowni
ABBYY FineReader posiada 36 wbudowanych słowników (w tym j.polski). Podświetlenie niepewnie rozpoznanego tekstu, lista sugerowanych słów oraz powiększenie rozpoznawanego obrazu powodują, że sprawdzanie pisowni jest szybkie i łatwe.

Formaty zapisu
Rozpoznany dokument można zapisać w formatach: rtf, txt, doc, csv, xls, dbf, html, htm, pdf, xml (Microsoft Word), ppt, lit, pdf/a, docx, xlsx. Możliwe jest sprawdzanie i edycja rozpoznanych dokumentów przy pomocy Microsoft Word oraz równoczesne porównywanie eksportowanych wyników z pierwotnym obrazem. Osoby zainteresowane przetwarzaniem prezentacji mogą szybko tworzyć i edytować istniejące prezentacje. Dzięki obsłudze formatu .LIT, ABBYY FineReader 9.0 oferuje generowanie książek elektronicznych programu Microsoft Reader. Format ten w połączeniu z nowym formatem plików PDF ze znacznikami, umożliwia szybkie i łatwe przenoszenie dokumentów papierowych do urządzeń PDA.

Wskazówki
FineReader 9.0 wyświetla na ekranie inteligentne i interaktywne porady, sugerujące, jak można uzyskać lepsze efekty rozpoznawania. Program identyfikuje obszary potencjalnego wzrostu dokładności rozpoznawania i wyświetla specjalne okno dialogowe, na którym użytkownik ma możliwość wybrania kolejnej czynności.

Rozpoznawanie dokumentów wielojęzycznych
FineReader jest liderem programów OCR w ilości rozpoznawanych języków. Rozpoznaje on 179 języków w tym: polski, angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, grecki, hiszpański, włoski, portugalski, szwedzki i inne.

Szybki eksport
FineReader może eksportować dokumenty bezpośrednio do programów: Microsoft Word, Excel, Adobe Reader/ Acrobat w ciągu sekund! Wyniki rozpoznawania mogą być przesłane pocztą elektroniczną jako załącznik w dowolnym obsługiwanym formacie (za wyj. Microsoft Power Point i HTML).

Przetwarzane formaty obrazu
FineReader rozpoznaje różne formaty obrazu m.in.: jpg, jpeg, jpeg 2000, tif, tiff, bmp, pdf, tiff z LZW, xps a także dokumenty faksowe.

Rozpoznanie kodów kresowych
FineReader rozpoznaje kody kreskowe, w tym kody kreskowe typu PDF-417 2D.

Przeszukiwanie pełnotekstowe tekstu
Każda wiązka utworzona w programie ABBYY FineReader może być użyta jako mała baza danych z możliwością wyszukiwania pełnotekstowego. Wyszukać można słowa we wszystkich jego formach gramatycznych (funkcja ta jest dostępna dla 36 języków z obsługą słowników).

Obsługa technologii Intel Hyper-Threading
FineReader obsługuje technologię Hyper-Threading, dzięki której szybkość przetwarzania, a jednocześnie wydajność mogą znacząco wzrosnąć.

Optymalizacja wydajności pod kątem pracy z procesorami wielordzeniowymi
Inteligentny algorytm skutecznie rozdziela kolejne etapy przetwarzania w celu równoległego przetwarzania, czego skutkiem jest wzrost prędkości przetwarzania o 1,6 raza w przypadku systemów dwurdzeniowych, takich jak Intel lub AMD, oraz o 3,2 razy w dla systemów z technologią czterordzeniową*.

ABBYY Screenshot Reader
Aplikację tą otrzymują bezpłatnie zarejestrowani użytkownicy ABBYY FineReader Professional Edition. ABBYY Screenshot Reader to proste w użyciu narzędzie do wykonywania zrzutu z ekranu i rozpoznawania zawartego w nim tekstu. Idealnie nadaje się do pobierania tekstu, tabel lub obrazów ze stron WWW, prezentacji w formacie flash, menu plików Eksploratora Windows lub komunikatów o błędzie. Dane mogą być przekazane natychmiast do programów Microsoft Word, Microsoft Excel, schowka lub zapisane do pliku.

* wg wewn. testów

Dodaj komentarz do pliku - FineReader 9.0 Professional Edition
Temat:
Funkcje:
Formatowanie:  Rozmiar: Zamknij tagi
Podpowiedz:
Tresc komentarza:
Emotikony: :-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
Zezwolenia:  HTML: NIE | BBCode: TAK | Uśmieszki: TAK    
Przepisz powyzszy kod:
 
Komentarze
Autor: Anonymous
Temat komentarza:
Wysłany: 2009-07-05, 15:07
czy obsługuje on język chinski?

Autor: Anonymous
Temat komentarza:
Wysłany: 2011-03-20, 19:05
To może być dobry program! potrzebuje go prędko więc muszę go szybko ściągnąć do przetworzenia zdjęć w tekst:)

| | | |
Copyright © 2006-2013 egrafik.pl | Kontakt | Reklama | Projekty domów
jocker